Tarnobrzeg > Radni za przekształceniem przychodni

  Tarnobrzeg > Radni za przekształceniem przychodni

  /WW/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Radni zgodzili się na likwidację z dniem 1 czerwca 2007 roku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ul. Zakładowej w Tarnobrzegu-Machowie. Przychodnia przekształci się w placówkę niepubliczną.
  - Podjęcie tej uchwały kończy proces restrukturyzacji w podstawowej opiece zdrowotnej - mówił radny Tadeusz Zych. Przypomniał, że miasto podjęło się likwidacji publicznych placówek podstawowej opieki zdrowotnej w 1999 roku, ale nie podjęło takiej decyzji w stosunku do machowskiej przychodni. - Jej sytuacja finansowa nie była wtedy najgorsza, pełniła rolę zakładu medycyny pracy, jednak gdy firmy w Machowie zaczęły zwalniać pracowników zaczęła mieć finansowe kłopoty.

  - Dlaczego tak długo prezydent zwlekał z przesłaniem uchwały do rady miasta ? Przecież już w kwietniu 2006 roku kierownik przychodni Ewa Krzewska wnioskowała o takie przekształcenie - dociekał radny Norbert Mastalerz.
  Wiceprezydent Wiktor Stasiak wyjaśniał, że tyle czasu zajęły przygotowania do procedury. - To pierwszy możliwy termin, kiedy mogliśmy zacząć debatę. Warunkiem było uzyskanie pozytywnej opinii wojewody na projekt uchwały. Była ona uzależniona od gwarancji ze strony Narodowego Funduszy Zdrowia, że nowy podmiot będzie miał szansę uzyskać kontrakt na świadczenie usług medycznych. Na dziś są takie zapewnienia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo