Tarnobrzeg > Zaczyna się harcerski Śpiewograniec

  Tarnobrzeg > Zaczyna się harcerski Śpiewograniec

  /WW/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Tarnobrzeg znów jest stolicą harcerskiej piosenki. Od dzisiaj do niedzieli potrwa Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej ŚPIEWOGRANIEC.
  To już czternasty przegląd. Cieszy się dużą renomą wśród druhen i druhów z całego kraju. Sztandarowa impreza zgromadziła w tym roku rekordową ilość zespołów i uczestników.

  - Do przesłuchań konkursowych zgłosiło się 37 zespołów z różnych regionów Polski, w tym z Helu. Przybędzie ponad 300 harcerzy - mówi podharcmistrz Robert Kędziora.

  W sobotę w Tarnobrzeskim Domu Kultury rozpoczynają się przesłuchania konkursowe. Festiwalowe jury oceni zespoły w dwóch kategoriach: samodzielnie sobie akompaniujących i wykorzystujących podkład muzyczny.

  Do wieczornego Koncertu Galowego zakwalifikuje 12 zespołów. Przyzna najważniejszą z nagród, czyli Grand Prix. Początek koncertu galowego jutro o godzinie 19.

  Na laureatów festiwalu czekają nagrody o łącznej wartości 10 tysięcy złotych to dobry sprzęt muzyczny i sprzęt turystyczny.

  Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Tarnobrzega. Na festiwal wstęp wolny mają harcerze i zuchy z całego miasta.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo