Tarnobrzeg > Wyrzuceni z Sojuszu wracają

  Tarnobrzeg > Wyrzuceni z Sojuszu wracają

  /WW/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Krajowy sąd partyjny Sojuszu Lewicy Demokratycznej zdecydował, że Maciej Matyka i Wiesław Lichota, usunięci z partii działacze z Tarnobrzega mogą do niej wrócić. Krajowy sąd uchylił decyzję wojewódzkiego i przywrócił działaczom członkostwo w partii.
  - Partia szanuje swój dorobek. Sąd uznał, że obydwa komitety były lewicowe, bo startowali z nich ludzie z lewicowych ugrupowań a dorobek towarzyszy i chęć czynienia dobra dla SLD są godne uszanowania - skomentował poseł SLD Władysław Stępień, który świadczył za wyrzuconymi.

  Przypomnijmy, że w grudniu wojewódzki sąd partyjny wyrzucił czterech działaczy SLD z Tarnobrzega za to, że ośmielili się wystartować z listy komitetu "Wspólny Tarnobrzeg" uznawanego za konkurencję dla oficjalnego komitetu lewicy "Ratujmy Tarnobrzeg" i jego lidera Norberta Mastalerza.

  Podzielona lewica w jesiennych wyborach do rady miasta poniosła klęskę. Ratujmy Tarnobrzeg wprowadził tylko trzech radnych, Wspólny Tarnobrzeg żadnego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo