Tarnobrzeg > Prałat Józefczyk w Kapitule

  Tarnobrzeg > Prałat Józefczyk w Kapitule

  /WW/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Ksiądz prałat Michał Józefczyk z Tarnobrzega, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy został wybrany do Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.
  Ma prawo udziału w walnych zebraniach kapituły i prawo głosowania nad uchwałami, w szczególności o nadawaniu Orderu Uśmiechu. Może zgłaszać władzom stowarzyszenia wszelkie wnioski dotyczące jego działalności.

  Ksiądz Michał Józefczyk od listopada jest Kawalerem Orderu Uśmiechu, najbardziej zaszczytnego i jedynego odznaczenie przyznawanego dorosłym przez dzieci. Najmłodsi wynagrodzili duchownego za okazywaną im pomoc i wielkie serce. Znany jest z szeregu inicjatyw: założył przedszkole - ochronkę, hospicjum, noclegownię dla bezdomnych, świetlicę dla młodzieży.

  Uhonorowanych na świecie najsłoneczniejszym z odznaczeń jest ponad 841 osób z całego świata. Tarnobrzeg może się poszczycić, że ma wśród mieszkańców aż dwóch Kawalerów. Kilka lat wcześniej otrzymał je społecznik i radny Stanisław Uziel.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo