Region > CBŚ zatrzymało 13 osób (video)

  Region > CBŚ zatrzymało 13 osób (video)

  Marcin Radzimowski radzimowski@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W agencjach policjanci zastali 15 pokrzywdzonych kobiet, które złożyły zeznania.

  W agencjach policjanci zastali 15 pokrzywdzonych kobiet, które złożyły zeznania. ©policja

  Funkcjonariusze rzeszowskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem ludźmi i czerpaniem korzyści z nierządu. Zatrzymano trzynaście osób.
  W agencjach policjanci zastali 15 pokrzywdzonych kobiet, które złożyły zeznania.

  W agencjach policjanci zastali 15 pokrzywdzonych kobiet, które złożyły zeznania. ©policja


  Akcja, którą przeprowadzono w nocy z wtorku na środę, była kontynuacją sprawy, o której informowaliśmy miesiąc temu. Tym razem policjanci weszli jednocześnie do trzech agencji towarzyskich w Rzeszowie i okolicy.

  - Na podstawie dowodów zebranych przez policję, w środę prokuratura postawiła podejrzanym zarzuty, wnioskując do sądu o zastosowanie wobec wszystkich trzymiesięcznego aresztu - mówi komisarz Mariusz Skiba, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie.

  W gronie zatrzymanych są dwie kobiety i jedenastu mężczyzn, wszyscy są mieszkańcami Rzeszowa i okolic.
  Wśród nich jest jeden z liderów grupy, 34-letni właściciel dwóch agencji towarzyskich. Pozostałe zatrzymane osoby to pracownicy agencji towarzyskich: ochroniarze i barmani, którzy na co dzień nadzorowali prostytutki, zajmowali się dowożeniem kobiet do klientów i pobieraniem pieniędzy. Brali też udział w porachunkach z konkurencją. W agencjach policjanci zastali 15 pokrzywdzonych kobiet, które złożyły zeznania w tej sprawie.
  Przed miesiącem policjanci zatrzymali czternaście osób, u których zabezpieczono między innymi broń i narkotyki. Z policyjnych ustaleń wynika, że gang werbował kobiety w Polsce i za granicą. Część z nich pochodzi zza wschodniej granicy. Są to Ukrainki i Białorusinki. Liderzy grupy i ich ludzie wyjeżdżali na Ukrainę, gdzie współpracowali z tamtejszym środowiskiem przestępczym w sprawie pozyskiwania kobiet do płatnego nierządu.

  W środę przewieziony został do Rzeszowa także drugi lider grupy, który został zatrzymany przed miesiącem w Warszawie pod zarzutem obrotu narkotykami. Jak do tej pory w toku tego śledztwa łącznie aresztowano 20 osób, a wobec kolejnych trzynastu skierowano wnioski do sądu o zastosowanie aresztu. Policjanci zlikwidowali łącznie sześć lokali, które stanowiły przykrywkę przestępczej działalności.

  W operacji związanej z likwidacją agencji uczestniczyło blisko 180 policjantów z rzeszowskiego i innych zarządów CBŚ oraz KWP w Rzeszowie i jednostek policji z Podkarpacia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo