Mielec > Festiwal trąbek i puzonów

  Mielec > Festiwal trąbek i puzonów

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Trwa VI Międzynarodowy Festiwal Instrumentów Dętych Blaszanych w Mielcu. Dziś organizatorzy zapraszają mielczan na festiwalową atrakcję - koncert zespołu puzonowego Hannover Trombone Ensemble.
  Festiwal rozpoczął się wczoraj od przesłuchań uczestników muzycznej imprezy. Dziś dalszy ciąg konkursowych wystąpień. Młodych muzyków (w festiwalu biorą udział osoby w wieku od ośmiu do 18 lat) można słuchać już od godziny 9 w Sali Królewskiej mieleckiej Państwowej Szkoły Muzycznej.

  Wieczorem organizatorzy zapraszają na koncert do sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury. O godzinie 19 rozpocznie się występ Tomasza Stolarczyka, który zagra na puzonie (zwyciężył w mieleckim festiwalu w 2003 roku) oraz Monika Gardoń-Preinl - gra na fortepianie. Po nich na scenie pojawi się zespół puzonowy Hannover Trombone Ensemble. Ten 13-osobowy zespół tworzą Polacy, Niemcy, Szwed, Japończyk, Chińczyk i Grek. Założył go profesor hanowerskiej Akademii Muzycznej Jonas Bylund. Członkowie zespołu to właśnie absolwenci akademii.

  Jutro o godzinie 12 w sali widowiskowej SCK nastąpi ogłoszenie nazwisk zwycięzców festiwalu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo