Region > Koniec sporu w Leżajsku

  Region > Koniec sporu w Leżajsku

  /ra/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Wójt gminy Leżajsk Mieczysław Tołpa, prezes spółki "Stare Miasto-Park" Janusz Wylaź i dyrektor Browaru Matthijs Dietvorst podpisali porozumienie kończące trwający od kilku miesięcy spór.
  Kilka miesięcy temu dyrekcja leżajskiego Browaru stwierdziła, że budowa parku przemysłowego może zagrażać ujęciom wody dla zakładu. Przez dłuższy czas przedstawiciele gminy i spółki "Stare Miasto-Park" odpowiadali, że wszystko jest zgodnie z prawem i posiadają wszystkie zezwolenia.

  Ugoda polega na wymianie terenów. Park zostanie odsunięty od terenów strefy ochronnej ujęcia wody.

  - Porozumienie wejdzie w życie z chwilą podpisania aneksu do umowy o przyznaniu przez Agencję Rozwoju Przemysłu unijnej dotacji na budowę infrastruktury parku - informuje Andrzej Janas, zastępca wójta Leżajska. - Liczymy, że stanie się to w następnym tygodniu.

  Rada Ministrów zgodziła się na włączenie obszaru leżajskiego parku przemysłowego do Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Euro-Park Mielec".
  Do obowiązującej na terenie parku ulgi polegającej na zwolnieniu z podatku od nieruchomości przez 10 lat, teraz dochodzą zwolnienia z podatku dochodowego obowiązujące w strefie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo