Stalowa Wola > Euro na przyjaźń miast

  Stalowa Wola > Euro na przyjaźń miast

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Stalowa Wola może wkrótce mieć niemal za darmo strategię rozwoju. To dzięki temu, że strategię będzie miał także Lwów, a pieniądze na ich opracowanie da Unia Europejska z Funduszu Regionalnego.
  Właśnie rusza realizacja programu "Szerokie horyzonty". Jego realizatorem jest Stalowa Wola, a partnerem Lwów. Koszt programu to 217,6 tysiąca zł. Stalowa Wola wyłoży tylko piętnaście procent tej kwoty. Reszta to będzie czysty zysk dla obu miast.
  W ramach projektu oba miasta zafundują sobie foldery, albumy i ulotki, pokazujące ich walory. W obu miastach powstaną punkty informacyjne o możliwości nawiązywania współpracy gospodarczej i kulturalnej. W maju biznesmeni ze Stalowej Woli wyjadą na lwowskie targi. - To będzie wizyta studyjna - określa rzecznik prasowy prezydenta Bartosz Kopyto.

  - Stalowa Wola staje się liderem współpracującym ze Lwowem - stwierdził szef Kancelarii Prezydenta Robert Fila.
  Stalowa Wola już poczuła smak tego, jak można zyskać na współpracy z Ukrainą, dostając na to unijne wsparcie. Właśnie dzięki unijnym euro na rozwijanie sąsiedztwa miasto otrzymało pieniądze na kupno plenerowej sceny. To pokazuje także, jak świetnie z pozyskiwaniem unijnych pieniędzy radzą sobie urzędnicy, odpowiedzialni za współpracę europejską.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo