Region > Wiosenna nominacja sędziego

  Region > Wiosenna nominacja sędziego

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Od tygodnia sędzia Robert Pelewicz z Niska jest sędzią Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Nominację na stanowisko odebrał z rąk prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
  Na ten dzień sędzia Pelewicz czekał od 1 października 2003 roku, kiedy to został delegowany ze stalowowolskiej "rejonówki" do pracy w tarnobrzeskim Sądzie Okręgowym. Do 21 marca tego roku był więc formalnie sędzią sądu rejonowego, choć orzekał w sądzie okręgowym. Orzeka w wydziale karnym.

  - Na uroczystość, która odbyła się w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny tradycyjnie w Pałacu Prezydenckim, pojechałem z córką Marylą. Całość miała bardzo uroczysty charakter - mówi sędzia Robert Pelewicz.

  Oprócz pełnienia urzędu sędziego w tarnobrzeskim Sądzie Okręgowym, Robert Pelewicz jest kierownikiem Ośrodka Migracyjnego Ksiąg Wieczystych w Nisku.
  Ma 43 lata, jest absolwentem rzeszowskiej filii UMCS w Lublinie. Żonaty (żona Grażyna jest naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Nisku), ma dwie córki: 17-letnią Katarzynę i 11-letnią Marylę. W zawodzie pracuje od 1990 roku, najpierw aplikant w Sądzie Wojewódzkim w Tarnobrzegu, później asesor w Sądzie Rejonowym w Janowie Lubelskim, od 1995 roku sędzia Sądu Rejonowego w Stalowej Woli.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo