Tarnobrzeg > Zrobili książkę o klimacie regionalnym

  Tarnobrzeg > Zrobili książkę o klimacie regionalnym

  /ps/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Uczniowie z Gimnazjum numer 2 w Tarnobrzegu przez pięć miesięcy gromadzili materiały do albumu o klimacie. Dziś skończyli i wysłali książkę do Warszawy do ogólnopolskiego miesięcznika "DD reporter". Gazeta ogłosiła konkurs na najciekawszą książkę. Teraz czekają na wyniki.
  Patrycja Krakowska, nauczyciel plastyki w tarnobrzeskim Gimnazjum numer 2 prezentuje gotowy album, który zdobią suszone kwiaty, muszle, bursztyny.

  Patrycja Krakowska, nauczyciel plastyki w tarnobrzeskim Gimnazjum numer 2 prezentuje gotowy album, który zdobią suszone kwiaty, muszle, bursztyny. ©P. Strojna

  Drugoklasiści chcieli w ciekawy sposób przedstawić zagadnienia ekologiczne i przybliżyć nasze środowisko regionalne. W książce poruszyli między innymi tematy wpływu słońca i opadów na klimat. Do każdego z siedmiu tematów dobrali odpowiednie materiały. Na stronie poświęconej gospodarce wodnej przykleili muszelki, bursztyny, gąbkę morską. Inne kartki wykleili suszonymi kwiatami i paprociami oraz wykończyli rysunkami i wycinankami.

  - Zależało nam, aby o naszym klimacie opowiedzieć w sposób plastyczny i estetyczny - mówi Patrycja Krakowska, nauczyciel plastyki w Gimnazjum numer 2 w Tarnobrzegu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo