Tarnobrzeg > Wyrzuciła zwłoki noworodka, teraz stanie przed sądem

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Prokuratura tuż po świętach planuje wysłać do sądu aktu oskarżenia 19-letniej tarnobrzeżanki, która - jak ustalono - doprowadziła do poronienia, a potem wyrzuciła płód na śmietnik. Przed sądem stanie też kobieta, która sprzedała dziewczynie specyfik na poronienie.
  Nastolatce grozi do dwóch lat więzienia. To jedyny zarzut, jaki prokuratura mogła jej postawić, gdyż nie udało się ustalić, czy dziecko urodziło się żywe, czy martwe. A wszelkie wątpliwości tłumaczy się na korzyść podejrzanego - ciała noworodka nie odnaleziono pomimo wielodniowego przeczesywania wysypiska, na które wywożone są śmieci z Tarnobrzega.

  Zarzuty w tej sprawie usłyszała także 35-letnia mieszkanka Rybnika, która - jak ustaliła prokuratura w śledztwie - poprzez internet sprzedała 19-letniej tarnobrzeżance środek na poronienie. Szczególnie bulwersujący przy tym jest fakt, iż rybniczanka jest matką małych dzieci i... ratownikiem medycznym.

  Według prokuratorskich ustaleń 19-letnia tarnobrzeżanka była już w 30 tygodniu ciąży, kiedy zażyła tabletki wywołujące poronienie. W tym czasie dziecko w jej łonie osiągnęło już zdolność do samodzielnego życia.

  - Podejrzana oraz jej obrońca zapoznają się właśnie ze zgromadzonym materiałem dowodowym. Jeśli nie złożą nowych wniosków dowodowych, zaraz po świętach sprawa zostanie zamknięta i akt oskarżenia trafi do sądu - wyjaśnia Robert Kiliański, zastępca prokuratora rejonowego w Tarnobrzegu.

  W sierpniu ubiegłego roku do szpitala w Tarnobrzegu zgłosiła się 19-latka z objawami krwotoku z dróg rodnych. Okazało się, że kilka godzin wcześniej poroniła. W czasie przesłuchania twierdziła, że dziecko urodziła w łazience. Mówiła, że było martwe. Zawinęła płód w reklamówkę i wyrzuciła do śmietnika.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo