Baranów Sandomierski > Burmistrz walczy o pieniądze dla...

  Baranów Sandomierski > Burmistrz walczy o pieniądze dla dyżurujących urzędników

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Mirosław Pluta wyliczył, że rocznie na opłacenie urzędników, którzy w dni wolne od pracy wydają zaświadczenia dla osób, sądzonych w ramach 24-godzinych sądów, wyda 10 tysięcy złotych.
  Wprowadzenie 24-godzinnych sądów pociągnęło za sobą reorganizację pracy we wszystkich miejskich i gminnych urzędach. Jak się okazuje, ustalenie dokładnych danych zatrzymanych wymaga często potwierdzenia ich przez urzędników. Stąd pojawiła się potrzeba wyznaczenia dyżurów urzędników, którzy w piątkowe popołudnia i soboty, będą otwierali urzędy i wypisywali stosowne dokumenty.

  Burmistrz Pluta zapowiada, że temat braku pieniędzy zgłosi na najbliższym zebraniu Stowarzyszenia Gmin Wiejskich i Miejskich. - Jak trzeba będzie, to poszukam pieniędzy w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, bo ktoś musi opłacić urzędników. Gminy na to nie stać - zapowiada burmistrz.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo