Stalowa Wola > Nauczą cię migać, zapisz się

  Stalowa Wola > Nauczą cię migać, zapisz się

  /ajp/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Trwają zapisy na kurs języka migowego w Stalowej Woli. - Prowadzimy nabór na dwa stopnie: doskonalący i elementarny - mówi Stanisława Biłas, wiceprezes Polskiego Związku Głuchych w Stalowej Woli.
  Osobom niepełnosprawnym jest ciężko porozumieć się w urzędach, często korzystają z pomocy rodziny lub ludzi ze Związku Głuchych. Samodzielne załatwianie spraw jest bardzo trudne, przecież często zdrowy człowiek ma problemy z szybkim zrozumieniem pewnych przepisów. Dlatego możliwość przeszkolenia urzędników w tym kierunku jest bardzo cenna.

  - My sobie pewne rzeczy możemy wytłumaczyć, a oni mają zasób znaków bardzo ubogi - stwierdza Stanisława Białas. - Największą trudność mają w sprawach prawnych, wielu pojęć nie można dopasować do znaków języka migowego.
  Najwięcej problemów w porozumiewaniu się mają te osoby, które od dzieciństwa nie miały pomocy rehabilitacyjnej. Na szczęście takich nie ma pod opieką stalowowolskiego związku.
  - Jeśli mamy kontakt z takimi ludźmi, widzimy, że bardzo trudno jest do nich dotrzeć, komunikacja jest trudna - mówi pani wiceprezes.

  Zapisy na kurs odbywają się codziennie w siedzibie związku przy ulicy Mickiewicza 16 w Stalowej Woli. We wtorki i czwartki od godziny 9 do 17, w pozostałe dni od 8 do 16. Przewidywany termin kursu: 17 kwietnia-30 czerwca tego roku - każdy wtorek tygodnia. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu 015-844-18-01.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo