Region > Bez paniki jeśli idzie o bezpieczeństwo

  Region > Bez paniki jeśli idzie o bezpieczeństwo

  /ajp/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Ogólnopolskie statystyki policyjne z pierwszego kwartału są przerażające. Gwałtownie wzrosła liczba przestępstw, popełnionych zostało 220 zabójstw i 518 gwałtów. Jednakże dane z naszego regionu nie są tak dramatyczne.
  U nas sytuacja wygląda podobnie jak w analogicznym okresie roku poprzedniego.
  - Na Podkarpaciu jest bezpiecznie, poziom zagrożenia jest mniej więcej podobny jak w tym samym okresie w 2006 roku - mówi Mariusz Skiba, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. - Możemy powiedzieć, że wzrasta skuteczność policji. Na przykład o 3,5 procent wzrosła wykrywalność przestępstw kryminalnych, w pierwszym kwartale odzyskaliśmy też mienie o wartości 1142 tysięcy złotych, podczas gdy w ubiegłym roku była to kwota 859 tysięcy.

  W tym roku w naszym województwie doszło do dwóch zabójstw, w 2006 były trzy, przestępczość rozbójnicza i kradzieże są na tym samym poziomie. Natomiast mniej o osiem procent było włamań. Ogółem przestępczość wzrosła o osiem procent.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo