Mielec > Gimnazjaliści odebrali nagrody za reportaż

  Mielec > Gimnazjaliści odebrali nagrody za reportaż

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Ekipa młodych filmowców z Mielca z wychowawcą (stoi) i prezesem Panasonika.

  Ekipa młodych filmowców z Mielca z wychowawcą (stoi) i prezesem Panasonika. ©archiwum

  Gimnazjaliści z Mielca gościli dziś na finałowej gali polskiej edycji międzynarodowego konkursu Kid Witness News. Niepełnosprawny Patryk Tabor z kolegami i wychowawcą odebrali nagrody za reportaż pod tytułem "Wiara czyni cuda", który zajął pierwsze miejsce w Polsce.
  Ekipa młodych filmowców z Mielca z wychowawcą (stoi) i prezesem Panasonika.

  Ekipa młodych filmowców z Mielca z wychowawcą (stoi) i prezesem Panasonika. ©archiwum

  Konkurs na krótki reportaż o tematyce społecznej, który zorganizowała firma Panasonic, miał dwa etapy - najpierw należało przedstawić konspekt filmu. Gimnazjaliści z mieleckiej "trójki" przedstawili scenariusz, którego autorem jest ich kolega - niepełnosprawny Patryk Tabor. Chłopak napisał o swojej chorobie i codziennym życiu. Konspekt, jako jeden z trzech z całej Polski, przeszedł do drugiego etapu, który przewidywał nakręcenie na jego podstawie filmu.
  Mieleccy gimnazjaliści i w tej części odnieśli sukces. Ich film został uznany za najlepszy w polskiej edycji - obejrzeli go jurorzy w trakcie europejskiego finału w Londynie. Tam zajął trzecie miejsce.

  Dziś ekipa filmowa wraz Patrykiem i wychowawcą klasy II A Wiesławem Dziewitem, do której chodzą zwycięzcy, odebrał nagrodę na gali konkursu w siedzibie firmy Panasonic w Warszawie. Każdy z uczniów dostał miniwieżę. Szkoła już wcześniej - aby gimnazjaliści mieli czym nakręcić film - otrzymała na własność sprzęt audio-video: kamerę, telewizor LCD, nagrywarkę i mikrofony.

  W trakcie gali można było obejrzeć mielecki film "Wiara czyni cuda" oraz inne nagrodzone w polskiej edycji reportaże "Chłopiec i jego wózek" gimnazjalistów ze Świętochłowic i "Hospicjum to też życie" uczniów z Gimnazjum nr 24 z Gdańska, a także film "Sprzątający ulice", który zwyciężył w europejskiej edycji - nakręcili go uczniowie z Wielkiej Brytanii.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo