Region > Wybieramy Nauczyciela Roku

  Region > Wybieramy Nauczyciela Roku

  Gerard Stańczyk

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Trwa plebiscyt "Echa Dnia" - rozpoczął się ostatni tydzień głosowania. Na kupony czekamy do czwartku.
  Aleksandra Krasoń z Majdanu Zbydniowskiego, Agata Zych z Niska, Dariusz Bożek z Tarnobrzega i Barbara Czaja z Mielca to liderzy w naszym plebiscycie Belfer Roku. A czy Ty znasz nauczyciela, którego chcesz wyróżnić?

  W powiecie stalowowolskim silną liderką jest Aleksandra Krasoń z Publicznej Szkoły Podstawowej w Majdanie Zbydniowskim. "Jest cierpliwym doradcą dzieci, życzliwym i sprawiedliwym, ma gruntowną wiedzę" - czytamy w zgłoszeniu.
  Druga jest Małgorzata Hołysz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Stalowej Woli. "Wspaniały dyrektor", "Kocha wszystkie dzieci" - piszą o niej głosujący. Na trzecim miejscu jest Henryka Adamowska ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pysznicy, która "ma dużą wiedzę i umie nauczać" - jak uzasadnia jeden z głosujących.

  W powiecie niżańskim czołówka najpopularniejszych belfrów pozostaje bez zmian. Prowadzi nadal Agata Zych, ucząca wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym w Nisku. Głosujący piszą, że prowadzi bardzo ciekawe lekcje, jest zaangażowana i ma świetny kontakt z młodzieżą. Na drugim miejscu jest Małgorzata Tutka, nauczycielka Szkoły Podstawowej w Hucie Krzeszowskiej, a za nią Ryszard Mścisz, polonista z Liceum Ogólnokształcącego w Jeżowem.

  W powiecie tarnobrzeskim nadal na pierwszym miejscu utrzymuje się Dariusz Bożek, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Za nim Piotr Kardaś, nauczyciel chemii w Gimnazjum numer 2 w Tarnobrzegu, a na trzecim miejscu Katarzyna Małecka, nauczycielka matematyki w tarnobrzeskim Gimnazjum numer 2 jest uwielbiana przez swoich podopiecznych.

  W powiecie mieleckim ciągle w czołówce są Wiesław Dziewit, polonista w Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 1 w Mielcu oraz Barbara Czaja, nauczycielka historii ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Mielcu. Teraz jednak, odwrotnie niż ostatnio, to pani od historii znajduje się na pierwszym miejscu. "Jest cierpliwa, wyrozumiała, a równocześnie potrafi ciekawie opowiadać na lekcji" - tłumaczą głosujący.
  A czy Ty znasz nauczyciela, którego chcesz wyróżnić? Przyjaciela, opiekuna, człowieka z zasadami, który zasługuje na to, żeby zdobyć tytuł Belfra Roku? Zagłosuj na niego i napisz dlaczego! Na kupony czekamy do 26 kwietnia.

  Przypominamy, że możecie głosować na wychowawców, nauczycieli ze szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły średniej albo uczelni wyższej. Nawet jeśli już nie jesteś uczniem, a spotkałeś przed laty takiego niezwykłego pedagoga, też możesz oddać na niego głos.

  Nauczyciel, który zdobędzie największe poparcie otrzyma tytuł Belfra Roku 2006/2007, atrakcyjną nagrodę oraz specjalną statuetkę. Wybierzemy też "złote piątki" najpopularniejszych nauczycieli w powiatach tarnobrzeskim, stalowowolskim, mieleckim i niżańskim. Wyróżnienia zostaną wręczone na początku maja, podczas wielkiego finału. Na głosujących czekają zestawy edukacyjne.

  Na kupony czekamy do 26 kwietnia (decyduje data stempla pocztowego). Wypełnione kupony należy dostarczyć lub przesłać do naszych redakcji w Tarnobrzegu (ulica Moniuszki 6b), Stalowej Woli (ulica 1 Sierpnia 12) lub w Mielcu (ulica Wolności 44), z dopiskiem "Belfer Roku". Jedna osoba może wypełnić ich nieograniczoną liczbę, ale ważne są tylko kupony oryginalne, wycięte z gazety.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo