Stalowa Wola > Anglicy i Niemcy w liceum

  Stalowa Wola > Anglicy i Niemcy w liceum

  /ajp/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Wizyta w Krakowie, Oświęcimiu, zwiedzanie huty w Stalowej Woli. To niektóre z atrakcji przygotowane dla zagranicznych gości.
  Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli uczestniczy w programie Socrates Comenius. Obecnie już drugi rok realizuje trzyletni projekt "Poznawanie kultur, przełamywanie uprzedzeń". Niemcy i Brytyjczycy podczas tygodniowego pobytu w naszym kraju mieli okazję do realizowania hasła projektu.

  Goście zwiedzili Kraków i obóz w Oświęcimiu. Zapoznali się także z naszym lokalnym przemysłem. Aktywnie uczestniczyli w kursie tańca w Miejskim Domu Kultury.
  Włączyli się również w prowadzenie lekcji. - W każdym roku projektu jest położony nacisk na co innego, na przykład w ubiegłym było to życie codzienne, szkoła - mówi Aneta Furman, nauczyciel języka angielskiego. - My będąc w Niemczech zwiedzaliśmy fabrykę srebra, natomiast w Wielkiej Brytanii fabrykę porcelany.

  Mariusz Potasz, dyrektor Liceum im. KEN, zaznacza, że bardzo istotne w tym projekcie jest przełamywanie barier i otwartość na świat. - Goście byli na zakończeniu olimpiady matematycznej - mówi dyrektor. - Cenią naszą młodzież, podkreślają to, że ma ochotę do zdobywania wiedzy. Postrzegają nas jako kraj ludzi wykształconych, światłych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo