Region > Deklaracja współpracy miast należących do COP

  Region > Deklaracja współpracy miast należących do COP

  (GOP)

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Region > Deklaracja współpracy miast należących do COP

  ©M. Leszczyński

  Kilkanaście miast wchodzących w skład Centralnego Okręgu Przemysłowego podpisało dzisiaj w Sandomierzu deklarację woli współpracy.
  Region > Deklaracja współpracy miast należących do COP

  ©M. Leszczyński

  W Sandomierzu odbywają się uroczystości inaugurujące obchody 70. rocznicy powstania COP. Uczestniczą w nich w nich reprezentacje 16 miast: Dębicy, Kielc, Lublina, Mielca, Nowej Dęby, Ostrowca Świętokrzyskiego, Pionek, Poniatowej, Radomia, Rzeszowa, Sanoka, Stalowej Woli, Tarnobrzega, Tarnowa i Żabna.

  Uroczystości rozpoczęła msza święta w katedrze w intencji twórców COP i społeczności miast kultywujących jego tradycje.
  Mszy świętej przewodniczył biskup Andrzej Dzięga. Potem odbyła się uroczystość w Zamku Kazimierzowskim z udziałem przedstawicieli rządu, parlamentarzystów, przedstawicieli władz czterech reprezentowanych województw, prezydentów, burmistrzów i radnych.

  "Deklarujemy wolę współpracy w pokonywaniu problemów i tworzeniu z naszych miast dynamicznie rozwijających się ośrodków gospodarczych, naukowych i kulturalnych. Będziemy podejmować wspólne działania, aby nasze sprawy były właściwie dostrzegane i rozumiane zarówno przez rząd i Parlament, jak też na forum instytucji Unii Europejskiej" - głosi deklaracja podpisana przez przedstawicieli 16 miast.
  Deklaracja została przekazana na ręce ministra Przemysława Gosiewskiego. Miasta prezentują się teraz na Rynku Starego Miasta. Większość ośrodków przygotowała stoiska promocyjno - informacyjne. Na scenie prezentują artyści z poszczególnych miast.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo