Mielec > Od dziś wystawa "Dzika Polska"

  Mielec > Od dziś wystawa "Dzika Polska"

  /edur/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Nie zniszczonych przez człowieka terenów wciąż ubywa, coraz więcej za to jest dróg, inwestycji, budynków. Piękne, nie tknięte przez ludzką rękę miejsca można obejrzeć od dziś na wystawie fotograficznej "Dzika Polska" w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.
  To zbiór 39 plansz fotograficznych, wykonanych podczas terenowych rekonesansów w najcenniejszych naturalnych obszarach Polski. Autorami zdjęć są: Wiktor Wołkow, Jan Walencik, Marta Lelek, Janusz Korbel, Jacek Zachara i Ryszard Kulik. Przedstawiają najdziksze, najcenniejsze i najbardziej naturalne obszary Polski, pokazują miejsca, które jeszcze nie zostały przekształcone lub zniszczone.
  Celem wystawy jest zachęcenie jak największej liczby ludzi do zwrócenia uwagi na ginący obok nas świat przyrody i przyłączenie się do sieci Strażników Miejsc Przyrodniczo Cennych, którzy będą działać na rzecz ochrony dzikiej przyrody.

  Ekspozycji towarzyszy wystawa "Zapomniane miejsca - Niedoceniona przyroda Ziemi Mieleckiej", pokazująca piękno przyrody okolic Mielca.

  Wystawę "Dzika Polska" można oglądać do 25 maja. Jest częścią ogólnopolskiego projektu "Przyroda wokół nas bezcennym dziedzictwem społecznym - prośrodowiskowa kampania edukacyjna "Dzika Polska", realizowanego przez stowarzyszenie Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo