Region > Rzeszów liderem w pozyskiwaniu pieniędzy

  Region > Rzeszów liderem w pozyskiwaniu pieniędzy

  /ra/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Unia Metropolii Polskich sporządziła zestawienie, jak miasta wojewódzkie wykorzystują dostępne pieniądze zagraniczne. Okazuje się, że największy procent zagranicznych środków w dochodach miast metropolitarnych jest w Rzeszowie.
  W 2006 roku pozyskano do rzeszowskiego budżetu w przeliczeniu na jednego mieszkańca aż 355,7 złotych. Na drugim miejscu znalazła się Łódź, w której na jednego mieszkańca przypadło 128,1 złotych. - Dzięki dotacjom nie musimy obciążać mieszkańców dodatkowymi podatkami - mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

  Największe realizowane za unijne pieniądze inwestycje w Rzeszowie to bezpłatny internet, ronda, remonty dróg przelotowych i obwodnic, oczyszczanie wody pitnej, aktywizacja niepełnosprawnych.

  Pieniądze można pozyskiwać nie tylko z Unii Europejskiej. Inne możliwości to Mechanizm Norweski (pieniądze państw nie będących członkami Unii Europejskiej, Bank Światowy, a także prywatne fundacje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo