Baranów Sandomierski > Nowy wóz strażacki dla jednostki OSP...

  Baranów Sandomierski > Nowy wóz strażacki dla jednostki OSP z Dąbrowicy

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Nowym wozem bojowym od kilku dni do akcji jeżdżą strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowicy w gminie Baranów Sandomierski. Jest to mercedes przeznaczony do działań ratowniczo - gaśniczych.
  Do tej pory jednostka korzystała z samochodu pożarniczego marki Jelcz z 1977 roku. Niestety w 2006 roku zniszczeniu uległ zbiornik na wodę. Koszt remontu samochodu przekroczyłby jego wartość, a uzyskane efekty znacznie odbiegałyby od parametrów technicznych wymaganych dla takiego samochodu.

  Dlatego w maju, dzięki wsparciu lokalnych władz jednostka otrzymała średni samochód bojowy marki mercedes z 1981 roku. Kosztował ponad 100 tysięcy złotych. Samochód wyposażony jest w autopompę wysokociśnieniową o wydajności 1600 litrów na minutę oraz w wąż "szybkiego natarcia". Posiada także trzy skrzynie na osprzęt strażacki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo