Region > Szczepienie przeciw wściekliźnie dla lisów

  Region > Szczepienie przeciw wściekliźnie dla lisów

  /STAN/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Rzadkością jest w naszym województwie wścieklizna u lisa. To zasługa wprowadzonych przed kilku laty szczepień. Prowadzone są dwa razy do roku, wiosenna akcja zaczyna się dzisiaj i potrwa do 28 maja.
  Szczepionki będą zrzucane z samolotów z przynętami. Przynęty koloru brązowego mają kształt ściętego stożka, wielkości 39 milimetrów na dole, 35 na górze, grubości około 15 milimetrów. W środku jest szczepionka w plastikowym pojemniku.

  Przynęty nie wolno dotykać, bo lis ją potem ominie. W razie kontaktu przynęty z otwartą raną, oczami, ustami czy nosem trzeba te miejsca przemyć wodą z mydłem i zgłosić się do lekarza.

  Szczepionki są nieszkodliwe dla zwierząt domowych i żyjących na wolności. Przez trzy tygodnie od zrzucenia szczepionek nie puszczajmy psów do lasu. Zaleca się też, żeby po kontakcie zwierząt domowych ze szczepionkami skontaktować się z weterynarzem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo