Region > Internet dla każdego

  Region > Internet dla każdego

  /ra/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Około 750 mln zł zostanie przeznaczonych na zapewnienie mieszkańcom Podkarpacia dostępu do Internetu. Dyskutowano o tym dziś w Rzeszowie na konferencji dotyczącej “Strategii Informatyzacji Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2015".
  Krzysztof Głomb ze Stowarzyszenia “Miasta w Internecie”, jeden z prelegentów na konferencji “Strategia Informatyzacji Województwa Podkarpackiego na lata

  Krzysztof Głomb ze Stowarzyszenia “Miasta w Internecie”, jeden z prelegentów na konferencji “Strategia Informatyzacji Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2015”. ©R. Adamski

  Pieniądze będą pochodzić ze środków unijnych oraz środków Telekomunikacji Polskiej S.A., chce włączyć się w inwestycję w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

  W tej chwili tylko niespełna połowa województwa ma dostęp do szerokopasmowego Internetu. Trzeba też powiększyć przepustowość.

  Szansą dla naszego województwa jest też - nieformalna na razie - propozycja Anny Streżyńskiej, prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, pilotażowego przekazania dwóm regionom Podkarpaciu i Śląskowi pasm, zwolnionych przez wojsko.
  - Jednym z projektów związanych informatyzacją, który byłby realizowany za unijne pieniądze byłby Podkarpacki Inkubator eIntegracji - mówi Krzysztof Głomb ze Stowarzyszenia “Miasta w Internecie".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo