Tarnobrzeg > Nie ma chętnych na darmowe szkolenia

  Tarnobrzeg > Nie ma chętnych na darmowe szkolenia

  Paulina Strojna

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Tarnobrzeskie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży od miesięcy prowadzi rekrutację na kursy dla absolwentów i uczniów szkół średnich. W jego ramach uczestnicy mają między innymi opłacony kurs na prawo jazdy. Niestety, chętnych jest niewielu.
  W bezpłatnym programie "18-24 - Czas na samodzielność" mogą wziąć udział uczniowie oraz absolwenci szkół średnich. W jego ramach specjaliści chcą przygotować młodzież do matury, studiów, nauczą języka angielskiego, przedsiębiorczości oraz jak skutecznie szukać pracy. Uczestnicy szkolenia komputerowego dostają certyfikat European Computer Driving Licence. Dla tych, którzy nie mają prawa jazdy, jest opłacony kurs oraz trzy egzaminy.

  - Tak na wszelki wypadek, jakby ktoś trzy razy podchodził do egzaminu - mówi Marcin Furtak, starszy referent do spraw wdrożenia programów w tarnobrzeskim centrum. - Mimo tak atrakcyjnej oferty, chętnych jest niewielu, a miejsc mamy 30.

  Szkolenie jest długie. Trawa pół roku i to może odstraszać młodych. Większość z nich i tak zapisuje się z polecenia rodziców.
  - Mamy telefony od rodziców. To głównie oni kierują dzieci na kurs - mówi Teresa Głód, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Tarnobrzegu. - Zainteresowanie jest nieduże, ponieważ kurs wymaga samozaparcia i zdyscyplinowania.

  Organizacja, jako nieliczna w regionie, organizuje bezpłatne szkolenie dla rolników w wieku od 18 do 25 roku życia. Nauczą się obsługi wózków widłowych. Zainteresowani muszą się zgłosić do połowy czerwca, miejsc jest tylko 15.

  Tarnobrzeskie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, razem z gminą Tuszów Narodowy, chce ułatwić mieszkańcom terenów wiejskich dostęp do szkoleń. Zaprasza chętnych w wieku od 15 do 25 lat na bezpłatny kurs komputerowy, który jest skierowany głównie do osób z gminy Tuszów Narodowy. Szkolenie jest zaplanowane na czerwiec i lipiec.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo