Region > Atrakcje w muzeach nocą

  Region > Atrakcje w muzeach nocą

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Tylko dziś w nocy będzie można bezpłatnie zwiedzać muzea i oglądać wystawy w nich prezentowane. Oto co będzie się dziać w naszym regionie:
  W STALOWEJ WOLI
  Impreza rozpocznie się o godzinie 20 i potrwa do północy. W ofercie jest wernisaż szkła artystycznego Andrija Bokoteja, rektora Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki. Będzie także okazja zwiedzenia wystawy malarstwa "Siemiradzki nieznany", fotografii "Solaryzacje" Jana Wierzbickiego, stałej wystawy "Z dziejów regionu nadsańskiego".

  Na dziedzińcu muzeum odbędzie się performans muzyczny Grzegorza Kuśmirowskiego i recital Tadeusza Woźniaka.
  Do godziny 22 zwiedzać będzie można w hotelu Hutnik wystawę "Narodziny Stalowej Woli", do godziny 21 krypty Lubomirskich w klasztorze Ojców Kapucynów oraz Galerię Kafli i Wytwórnię Kafli Zygmunta Kuliga przy ulicy Rozwadowska 34.
  W SANDOMIERZU
  Od godziny 18 do 1 można będzie zwiedzać nieodpłatnie zamek. Propozycji jest sporo: od wystawy archeologicznej "Kość i poroże. Odwieczne tworzywo", po literacką "Gwiazdozbiór, czyli Sienkiewicz, a środowiska artystyczne" i etnograficznej "Dawna wieś sandomierska".

  Czynne będą także stałe wystawy, między innymi: "Ciemne ścieżki" - ekspozycja poświęcona Jarosławowi Iwaszkiewiczowi i "Dawna kuchnia królewska".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo