Sport > Udany start naszych rajdowców w Olsztynie

  Sport > Udany start naszych rajdowców w Olsztynie

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Drugie miejsce w klasie N3 i jedenaste w klasyfikacji generalnej zajęła załoga rajdowa z naszego regionu - Kwaśnik Rally Team na trasie sobotniego 10 Rajdu Agapit, kolejnych zawodów w walce o puchar Polskiego Związku Motorowego.
  Przebiegający w okolicach Olsztyna rajd, był silnie obsadzony. Nasi sportowcy rywalizowali obok takich sław, jak choćby Krzysztof Hołowczyc, Tomasz Kuchar, czy Paweł Dytko - startujących w klasie "gość". Marek Kwaśnik z Huty Komorowskiej (powiat kolbuszowski) i pilot Katarzyna Buś z Nowej Dęby (powiat tarnobrzeski), ścigali się w klasie N3, walcząc o punkty w Pucharze PZM.

  - Tym razem na szczęście nasz samochód nie zawiódł. Nie licząc przebitej opony w końcówce jednego z odcinków i zerwanego przegubu w jednym z kół. Dojechaliśmy jednak do mety - cieszy się Kasia Buś, pilot ekipy Kwaśnik Rally Team.

  Całkowita długość trasy wynosiła 71,5 kilometra, podzielona była ona na cztery odcinki specjalne pokonywane dwukrotnie. Początek rajdy nie był dla naszych rajdowców zbyt udany - w klasyfikacji generalnej po pierwszym "oesie" byli dopiero na 27 miejscu, ale z każdą kolejną "pętlą" przesuwali się w górę o kilka miejsc, aby po ósmym odcinku zajmować dwunastą lokatę.
  Ostatecznie, po podliczeniu czasów poszczególnych ekip, Kwaśnik Rally Team sklasyfikowany został generalnie na jedenastym miejscu, w swojej klasie N3 zajmując drugie miejsce!

  - Po ostatnich niepowodzeniach ten start dodał nam wiary we własne siły. Teraz może być już tylko lepiej - mówi Marek Kwaśnik, kierowca załogi Kwaśnik Rally Team.

  Drużynie medialnie patronuje "Echo Dnia", "Pasmo" oraz portal nowadeba.eu

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo