Stalowa Wola > Akcja strażaków zapobiegła pożarowi lasu

  Stalowa Wola > Akcja strażaków zapobiegła pożarowi lasu

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Strażacy w akcji.

  Strażacy w akcji. ©Z. Surowaniec

  W sobotę wybuchł pożar lasu w Rudzie Jaskowskiej koło Stalowej Woli. Płomienie ogarnęły około pół hektara młodnika sosnowego. Tylko dzięki akcji zawodowej i ochotniczej straży pożarnej udało się szybko opanować żywioł.
  Strażacy w akcji.

  Strażacy w akcji. ©Z. Surowaniec

  Wszyscy, których zagadnęliśmy nie mają wątpliwości - to było umyślne podpalenie. Ogień szedł szybko po wysuszonej ściółce. Najpierw na miejscu pożaru pojawiły się zastępy ochotniczej straży pożarnej z Pysznicy. Z pomocą przyjechał wóz bojowy zawodowej straży ze Stalowej Woli.

  Tego dnia panowała spiekota. Ogień objął około pół hektara lasu. Po okolicy rozniósł się dym. Dzięki szybkiej akcji pożar został szybko opanowany, ale dogaszanie tlącego się poszycia trwało jeszcze długo.

  Z komentarzy mieszkańców wynika, że to było celowe podpalenie. Albo ktoś chciał komuś zrobić na złość, albo chciał wypalić ścięte gałęzie i ogień wymknął się spod kontroli - padały opinie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo