Stalowa Wola > Prokuratorzy zyskają bezpośredni dostęp do...

  Stalowa Wola > Prokuratorzy zyskają bezpośredni dostęp do baz danych

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W najbliższy piątek Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli zyska bezpośredni dostęp do Krajowego Rejestru Karnego. - To pierwszy duży krok wdrażania systemu informatycznego prokuratury - ocenia Janusz Woźnik, prokurator okręgowy w Tarnobrzegu.
  Każdego tygodnia w okręgu tarnobrzeskim policja i prokuratura potrzebuje informacji o karalności około stu osób. W roku liczba ta sięga pięciu tysięcy. - W Tarnobrzegu ten problem został rozwiązany trzy lata temu, kiedy to we wszystkich prokuraturach okręgowych uruchomione zostały punkty Krajowego Rejestru Karnego - mówi prokurator Robert Religa, koordynator projektu wdrażania Systemu Informatycznego Prokuratury "Libra".

  Z punktu KRK w prokuraturze korzystają jedynie prokuratorzy i policjanci, na potrzeby osób prywatnych taki punkt istnieje przy sądzie okręgowym.

  Dzięki staraniom prokuratora okręgowego w Tarnobrzegu, udało się pozyskać unijne pieniądze na stworzenie stanowiska dostępowego do KRK, który zacznie działać w stalowowolskiej Prokuraturze Rejonowej.
  - To bardzo przyspieszy pracę prokuratorów ze Stalowej Woli i Niska, co jest istotne zwłaszcza w przypadku spraw przygotowywanych do trybu przyspieszonego. Oprócz dostępu do KRK zyskamy również dostęp do innych baz danych - dodaje prokurator Religa, który wczoraj odebrał nominację na kierownika Samodzielnego Działu do spraw Informatyzacji Prokuratury.

  Do tej pory na otrzymanie informacji o danej osobie (między innymi karalność, sprawdzenie numeru PESEL), trzeba było czekać nawet do kilku dni, a w przypadku niektórych informacji z baz danych, nawet do miesiąca. Teraz wszystko można będzie załatwić w ciągu godziny.

  - Czynimy starania, żeby jeszcze w tym roku stanowiska dostępowe do baz danych zorganizować we wszystkich prokuraturach rejonowych naszego okręgu - dodaje Janusz Woźnik, prokurator okręgowy w Tarnobrzegu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo