Tarnobrzeg > Można oglądać prace zwycięzców konkursów...

  Tarnobrzeg > Można oglądać prace zwycięzców konkursów plastycznych

  /WW/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Malowali pastelami lub wyrażali swoje emocje w linorycie czy kolografii. Galerię Tarnobrzeskiego Domu Kultury zdobią prace zwycięzców dwóch konkursów plastycznych.
  Komisja artystyczna oceniła prace autorów z województw podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i lubelskiego. Uczestnicy 10. edycji "Malujemy pastelami" ujęli zabytkowy obiekt w pejzażu swojego miasta. Grand Prix konkursu w kategorii do 14 lat otrzymała Malwina Kruszyńska z Lublina, pierwsze miejsce Ada Szczepanowska, a trzecie Maria Pycior z Tarnobrzega. W kategorii 15-20 lat Grand Prix otrzymała Marcelina Kociańska z Mielca, pierwszą nagrodę Anna Zwiefka z Tarnobrzega, drugą Ewelina Zięba z Tarnobrzega.

  W konkursie "Świat moich doznań" dwie pierwsze nagrody w kategorii do lat 14 otrzymały ośmioletnie autorki - Kalina Szkutnik i Wiktoria Misiuk z Niska. Pierwszą nagrodę w kategorii 15-20 lat otrzymała Anna Zwiefka z Tarnobrzega.

  - Młodzi twórcy wykonując prace na ten konkurs opisują świat w subiektywny sposób, wyrażają emocje, dając wyraz swojej wrażliwości oraz w formach abstrakcyjnych wskazują na wieloznaczność zjawisk i zdarzeń - mówi komisarz wystawy artysta plastyk Bożena Wójtowicz-Ślęzak. Wystawy można oglądać do 19 czerwca.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  ANIA

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo