Pow. mielecki > Pijany chciał wieźć dzieci

  Pow. mielecki > Pijany chciał wieźć dzieci

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Kierowca autobusu, do którego wsiadły wybierające się na wycieczkę dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gawłuszowicach w powiecie mieleckim, miał w wydychanym powietrzu 0,37 promila alkoholu.
  Dyrektor podstawówki mówi, że szkoła już rutynowo przed każdą wycieczką prosi policjantów z miejscowego posterunku o kontrolowanie wycieczkowych autobusów. - Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowcy i w miarę swoich możliwości stan techniczny pojazdu - dopowiada.

  Wczoraj rano na wycieczkę szkolną w dwóch autobusach wybierało się 77 dzieci z "zerówki" oraz z klas od pierwszej do trzeciej. Okazało się, że kierowca jednego z autobusów jest w stanie po spożyciu alkoholu. - Miał 0,37 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - informuje rzecznik prasowy Komendy Policji w Mielcu Wiesław Kluk.
  Firma przewozowa oddelegowała do pracy, na miejsce pijanego kierowcy, innego pracownika. Wyjazd na wycieczkę opóźnił się o około dwie godziny.
  - Pierwszy raz mamy do czynienia z taką sytuacją. Korzystaliśmy już z usług tego przewoźnika i do tej pory nie było żadnych problemów - komentuje dyrektor szkoły.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo