Tarnobrzeg > Stulatka z nowym dowodem

  Tarnobrzeg > Stulatka z nowym dowodem

  Wioletta Wojtkowiak

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Józefa Cais z Tarnobrzega, która w marcu świętowała setne urodziny, wczoraj również cieszyła się z wizyty gości. Urzędnicy wręczyli jej kwiaty i najważniejszy prezent - nowy dowód osobisty.

  Już najwyższy czas, by wymienić zielone książeczki, które z końcem grudnia stracą ważność. Pani Józefa powinna być wzorem dla tych, którzy jeszcze nie wypełnili wniosku. Na Podkarpaciu nie zrobiło tego jeszcze 600 tysięcy osób!

  - Po cichu liczymy, że tak niecodzienna uroczystość, jak wręczenie nowego dowodu stulatce zawstydzi zapominalskich i skłoni do szybszej wymiany dowodu osobistego - mówi Paweł Antończyk z tarnobrzeskiego magistratu.

  Urzędniczka Wydziału Spraw Obywatelskich, która przesyłała wniosek Józefy Cais do warszawskiej wytwórni papierów wartościowych usłyszała od pracownicy wytwórni, że to dopiero drugi przypadek w kraju, kiedy dowód osobisty trzeba wymienić wiekowej osobie.

  Ponieważ takie sytuacje należą do wyjątkowych, pani Józefa dopełniła formalności nie w urzędzie, lecz w mieszkaniu przy uroczyście zastawionym stole. Złożyła elegancki podpis na formularzu odbioru nowego dowodu, a potem częstowała gości tortem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo