Stalowa Wola > Solidarność chce dalszych podwyżek w hucie

  Stalowa Wola > Solidarność chce dalszych podwyżek w hucie

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Po tym, jak związki zawodowe w Hucie Stalowa Wola wynegocjowały podwyżki dla pracowników po 110 zł, Solidarność domaga się objęcia podwyżkami także pracowników zatrudnionych na czas określony. Ale tylko tych, którzy należą do "S".
  W "Informatorze Solidarności", wydawanym w hucie, znalazła się informacja, że prezydium związku zwróciło się do dyrektora do spraw pracowniczych o objęcie podwyżkami także pracowników zatrudnionych na czas określony. W odpowiedzi dyrektor napisał, że zmianą płac może być objętych 13 pracowników, a 22 nie ma co liczyć na podwyżki, bo mają krótki staż pracy, niską wydajność, stawki zasadnicze wyższe od średniej w zawodzie.

  - Dyrektor nie zrozumiał naszej intencji, gdyż wystąpiliśmy do członków naszego związku, a nie do wszystkich - stwierdził przewodniczący "S".
  - A to dobre!
  - wykrzyknął rzecznik prasowy huty Zbigniew Nita. - Do tej pory Solidarność walczyła o podwyżki wspólnie z innymi związkami. Teraz podwyżki miałyby objąć tych, których jedyną zasługą jest przynależność do tego związku - stwierdził. - A gdzie podziała się deklaracja o reprezentacji całej załogi? - zapytał.

  Tymczasem związkowcy czekają, że dyrektor "przypisze konkretne osoby do przedstawionej analizy - jak to określili ze związkową precyzją.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo