Stalowa Wola > Sprężynownia zostanie sprzedana

  Stalowa Wola > Sprężynownia zostanie sprzedana

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Związkowcy w Hucie Stalowa Wola, którzy są przeciwni planom sprzedaży Zakładu Sprężynownia, zostali pozbawieni złudzeń przez Ministerstwo Skarbu Państwa. Spółka wcześniej czy później zostanie sprzedana.

  Działacze związkowej "Solidarności" napisali pismo aż do premiera, aby odstąpił od sprzedaży udziałów, jakie Huta Stalowa Wola ma w spółce zależnej HSW-Zakład Sprężynownia. Jako argumentu przeciw sprzedaży wskazywali na zysk, jaki przynosi ta spółka, kupno nowych maszyn i nowe inwestycje.

  Jednak Ministerstwo Skarbu Państwa pozbawiło związkowców wszelkich złudzeń. W liście do szefa hutniczej "Solidarności" wiceminister Ireneusz Dąbrowski przypomniał, że Huta Stalowa Wola jest po okresie kryzysu związanego z olbrzymim zadłużeniem na etapie przywracania jej zdolności do funkcjonowania na rynku. "Głównym źródłem pozyskiwania środków na ten cel jest sprzedaż zbędnego majątku, nie związanego z produkcją maszyn budowlanych" - stwierdził minister.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo