Tarnobrzeg > Orbis chce przejąć tabor PMKS

  Tarnobrzeg > Orbis chce przejąć tabor PMKS

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Do czwartku firmy zainteresowane przejęciem Przedsiębiorstwa Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Tarnobrzegu mogły składać ostateczne oferty do prezydenta miasta. Jedynym zainteresowanym okazało się Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej, grupa "Orbis" w Tarnobrzegu.
  Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Tarnobrzegu, to najbardziej zadłużona spółka, zarządzana przez tarnobrzeski samorząd. Na koniec 2005 roku zadłużenie przekroczyło 800 tysięcy złotych. Autobusy wymagają natychmiastowego doinwestowania. Na propozycję odsprzedania pakietu większościowego akcji miejskich autobusów odpowiedziało tylko Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej, grupa "Orbis" w Tarnobrzegu.

  Leszek Guzy, dyrektor ds. przewozów i techniczno gospodarczych w przedsiębiorstwie "Orbis" twierdzi, że dziś za wcześnie, by mówić o działaniach dyrekcji, względem przejętej spółki.
  - Najpierw trzeba kupić spółkę, aby mówić o planach - twierdzi Leszek Guzy. - Złożyliśmy szczegółową ofertę. Teraz rozpoczną się rokowania, które mogą trwać kilka lub kilkanaście miesięcy. Nie ukrywam, że kondycja finansowa miejskiego przedsiębiorstwa, nie jest najlepsza. Trzeba znaleźć taki sposób zarządzania firmą, na której nie stracą ani pasażerowie, ani pracownicy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo