Stalowa Wola > Zespół Pieśni i Tańca "Lasowiacy" wyjeżdża do...

  Stalowa Wola > Zespół Pieśni i Tańca "Lasowiacy" wyjeżdża do Azji

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  „Lasowiacy” pokażą w Turcji barwny, polski folklor.

  „Lasowiacy” pokażą w Turcji barwny, polski folklor. ©Z. Surowaniec

  Po raz pierwszy na występy do Azji wyjeżdża Zespół Pieśni i Tańca "Lasowiacy" z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Będzie reprezentował Polskę na międzynarodowym festiwalu folklorystycznym w Zonguldak w Turcji, nad Morzem Czarnym.
  „Lasowiacy” pokażą w Turcji barwny, polski folklor.

  „Lasowiacy” pokażą w Turcji barwny, polski folklor. ©Z. Surowaniec

  "Lasowiacy", którym dyrektoruje Marek Zaremba, to jeden z najlepszych amatorskich zespołów folklorystycznych w kraju. Tam, gdzie występuje, zbiera bardzo dobre recenzje. Dość wspomnieć, że w ubiegłym roku koncertował na Węgrzech, a przed dwoma laty w Portugalii. A na swoim koncie ma dziesiątki wyjazdów do innych krajów.

  "Lasowiacy" obchodzili w maju jubileusz pięćdziesięciolecia. Obecnie w zespole reprezentacyjnym tańczą nastolatkowie, którzy swoją młodzieńczością i świeżością oraz umiejętnościami tanecznymi, wzbudzają entuzjazm wśród widzów. Tym razem pokażą polski folklor Turcji.

  To będzie forsowny wyjazd. Wyruszą w poniedziałek autobusem w trasę długości ponad 2 tys. km, wrócą po tygodniu. Po raz pierwszy "Lasowiacy" wystąpią w Azji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo