Tarnobrzeg > Jak dojechać na regaty nad jeziorem machowskim?...

  Tarnobrzeg > Jak dojechać na regaty nad jeziorem machowskim?

  Wioletta Wojtkowiak

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Nad jezioro dowiezie linia "B". Mieszkańcy, którzy chcą uczestniczyć w żeglarskiej imprezie, dostaną się w niedzielę na miejsce regat autobusem linii B. Pierwszy kurs "B" przez miasto, ale z końcowym przystankiem przy tarasie widokowym, rusza o godzinie 10, ostatni o 21.30.
  Na jachtach, deskach i kajakach będą ścigać się żeglarze na jeziorze machowskim w Tarnobrzegu.

  Niedzielne zawody potrwają od 11 do 15 i będą rozegrane w trzech otwartych konkurencjach: dla jachtów, desek windsurfingowych, kajaków. Uczestnicy wystartują z przystani koło tarasu widokowego (wjazd od Wisłostrady).

  Regaty o puchar prezydenta miasta uświetnią obchody Święta Morza i Wisły. Tą imprezą tarnobrzeski Jacht Klub Kotwica nawiązuje do przedwojennej tradycji miasta.

  Po regatach, około godziny 15.30, na terenie ośrodka Kama rozpocznie się piknik żeglarski. Zagrają V-szerze na Bis, Dominika Żukowska i Andrzej Korycki, gwiazdą wieczoru będą Stare Dzwony. Ich koncert rozpocznie się o godzinie 19. Wstęp wolny.

  Inne atrakcje to pokaz jachtu Solina 800 i wystawa prac marynistycznych najmłodszych adeptów żeglarstwa, dzieci z sekcji junga. Regulamin regat na stronie www.kotwica.tarnobrzeg.info

  Ważne

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo