Dębica > Policjant stanie przed sądem

  Dębica > Policjant stanie przed sądem

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Trzeci sąd wyznaczony do osądzenia policjanta. Akt oskarżenia czeka na rozpatrzenie od pół roku.
  Policjant z Mielca, który jest oskarżony o wywołanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i przekroczenie uprawnień będzie sądzony w Dębicy. Rozpatrzenia sprawy odmówili sędziowie w Mielcu i Kolbuszowej.

  Według ustaleń krakowskiej prokuratury oskarżony przyczynił się do śmierci 25-letniego mieszkańca Mielca. We wrześniu 2005 roku, kiedy kierował radiowozem konwojującym autobus z mieleckimi kibicami, zajechał drogę pędzącemu prosto na kawalkadę aut motocykliście. 25-latek nie miał szans uniknąć zderzenia z pojazdami.

  Wydarzenie to było później przyczyną dwudniowych zamieszek na ulicach miasta.
  Aktem oskarżenia sporządzonym w grudniu 2006 roku do tej pory nie zajął się jeszcze żaden sąd. Najpierw odmówili rozpatrzenia sprawy sędziowie z Mielca.

  Następnie po decyzji Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, że proces zostanie przeprowadzony w Kolbuszowej, również i sędziowie z kolbuszowskiego sądu zwrócili się o wyłączenie. Padały argumenty o możliwości wystąpienia zarzutów o brak bezstronności. (Sędziowie powoływali się na znajomość służbową z oskarżonym i świadkami).

  Wczoraj tarnobrzeski sąd rozpatrywał wniosek kolbuszowskiego sądu. - Uznał, że jest on zasady - mówi rzecznik prasowa Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu Teresa Więch.

  Zapadła decyzja, że sprawę przejmie Sąd Rejonowy w Dębicy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo