Region > 5 miliardów euro dla Podkarpacia

  Region > 5 miliardów euro dla Podkarpacia

  ra

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Do 2015 roku nasz region otrzyma 5 mld euro ze środków unijnych i krajowych. Będziemy największym beneficjentem w Strategii Rozwoju Kraju na lata 2007-2015. Takie plany przedstawiła w Przemyślu minister rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka.
  To kilkakrotnie więcej, niż było dostępne do tej pory, w latach 2004-2006 oraz w środkach dostępnych przed wstąpieniem do Unii Europejskiej (tzw. przedakcesyjnych).

  Ponadto obecnie wymagany jest mniejszy wkład własny - tylko 15 proc., a nie jak poprzednio 25 proc., a czasem nawet 50 proc.
  - Chodzi nam o zwiększenie innowacyjności w gospodarce, wzrost zatrudnienia, poprawę stanu infrastruktury, rozwój wsi, wyrównanie różnic między różnymi częściami kraju - mówiła Gęsicka.

  Coraz częściej pojawiają się opinie, że zarówno wskutek negocjacji z Komisją Europejską, przez nie przygotowanie polskich instytucji zarządzających funduszami, wykorzystanie funduszy będzie możliwe dopiero w 2008 roku. Jednak minister Gęsicka uważa, że pieniądze będą dostępne już pod koniec roku.
  - Moim zdaniem samorządy dadzą rade zagospodarować wszystkie dostępne środki - dodała pani minister

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo