Tarnobrzeg > Wyrok w sprawie łamania praw pracowniczych

  Tarnobrzeg > Wyrok w sprawie łamania praw pracowniczych

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu warunkowo umorzył postępowanie karne przeciwko dwóm byłym dyrektorom i dwóm eks-kierownikom tarnobrzeskiego marketu "Kaufland".
  Jeśli wyrok się uprawomocni, cała czwórka będzie musiała zapłacić nawiązki na rzecz szpitala.

  Na wszystkich czterech oskarżonych ciążył prokuratorski zarzut uporczywego łamania praw pracowniczych: między innymi zmuszania podwładnych do pracy w czasie choroby oraz w czasie wolnym (bez wypłaty dodatkowego wynagrodzenia).

  Wobec dwóch byłych dyrektorów tarnobrzeskiego "Kauflandu" sąd warunkowo umorzył postępowanie na dwa lata.
  Nakazał jednocześnie każdemu z nich zapłatę nawiązek po trzy tysiące złotych na rzecz tarnobrzeskiego szpitala. Postępowanie zostało warunkowo umorzone (na rok) również przeciwko dwóm byłym kierownikom tego marketu. Oni muszą zapłacić nawiązki po 500 złotych.

  - Sąd podejmując decyzję o warunkowym umorzeniu postępowania na okres próby, wziął pod uwagę między innymi dobre opinie o oskarżonych i dotychczasową niekaralność - mówi sędzia Teresa Więch, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.

  Warunkowe umorzenie oznacza uznanie winy oskarżonych, ale bez ich skazania. Wyrok nie jest prawomocny i stronom przysługuje złożenie apelacji do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo