Mielec > 60-lecie Liceum Pedagogicznego

  Mielec > 60-lecie Liceum Pedagogicznego

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Już wkrótce do Mielca zjadą nauczyciele na swoją wielką uroczystość. Liceum Pedagogiczne będzie obchodzić 60-lecie powstania.

  Pomysł, żeby zorganizować uroczystość, wyszedł od absolwentek szkoły Janiny Lis, nauczycielki historii w I Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu, i Aliny Stanisławskiej, byłej dyrektor Szkoły Podstawowej numer 9 w Mielcu. Panie zaangażowały do przedsięwzięcia kierownika Biura Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Mielcu Józefa Witka, który w 1966 roku zdawał w tej szkole maturę.
  Teraz komitet organizacyjny liczy już kilkanaście osób. - Żeby przypomnieć, że taka szkoła działała i powspominać - tłumaczy powody organizacji uroczystości Józef Witek. Bo szkoła założona w 1947 roku, przestała istnieć w 1970 roku.

  Ale przez ten czas wykształciła 1627 nauczycieli w trakcie pięcioletniej edukacji oraz 487 osób, które uczyły się na kursach stacjonarnych i zaocznych dla dorosłych. Szkoła mieściła się w budynku, który obecnie zajmuje Zespół Szkół imienia Groszkowskiego. Uroczystości 60-lecia zaplanowane zostały na 29 września 2007 roku.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo