Stalowa Wola > Dyrektor MOSiR-u skrytykowany za finanse

  Stalowa Wola > Dyrektor MOSiR-u skrytykowany za finanse

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Po kontroli Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli, radni z Komisji Rewizyjnej negatywnie ocenili dyrektora Tadeusza Duszyńskiego. Zarzucili mu nieprawidłowości w gospodarowaniu mieniem komunalnym.
  Na ostatnieja sesji raport odczytał najmłodszy radny 22-letni Lucjusz Nadbereżny (był członkiem komisji). Nie obyło się bez kłótni. Kontrola trwała bowiem od lutego i kontrolujący przekroczyli dany im termin. Kiedy w końcu raport ujrzał światło dzienne, radni dostali go na chwilę przed sesją.

  Nie mieli czasu, żeby ocenić jego wartości, nad czym najbardziej ubolewał Mariusz Kunysz. Przewodniczący rady zaproponował więc, że raport będzie tylko odczytany, a dyskusja nad nim odbędzie się na kolejnej sesji.

  Komisja Rewizyjna zarzuciła dyrektorowi ośrodka m.in. "zdecydowany wzrost wydatków na utrzymanie jednostki budżetowej". Z wyliczeń radnych wydatki te, bez uwzględnienia wydatków inwestycyjnych, wzrosły z 2,26 mln zł w 2004 roku do 3,5 mln zł w 2006 roku czyli o 55 proc. Natomiast dochody zmalały o 25 proc. z 722 tys. zł na 541 tys. zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo