Stalowa Wola > W tym roku ruszy budowa sądu

  Stalowa Wola > W tym roku ruszy budowa sądu

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Kiedy wreszcie Stalowa Wola doczeka się nowoczesnego budynku dla Sądu Rejonowego i Prokuratury? Prace przy budowie mają ruszyć jeszcze w tym roku. - Ministerstwo Sprawiedliwości jest zainteresowane tą inwestycją - uspokaja Marta Ziarek, dyrektor Sądu Okręgowego.

  Odwlekaniem budowy sądu niepokoją się radni miejscy, którzy w budżecie na ten rok zaklepali 3,8 mln zł na rozpoczęcie inwestycji. Tymczasem dokumentacja okazała się niekompletna, bo brakło w niej propozycji aranżacji wnętrz czyli określenia jakie mają być meble, firanki, wyposażenie łazienek.
  Firma projektowa, która się za to zabrała, spóźniła się z opracowaniem i jak zapowiedział prezydent Andrzej Szlęzak, miasto będzie się domagać od niej 6 tys. zł kary za zwłokę

  Jednak ministerstwo sprawiedliwości nadal oczekuje poprawek. Tym razem chodzi o urealnienie cen do roku 2007. - Ministerstwo bardzo rygorystycznie dba o poprawność dokumentacji - powiedziała dyrektor Ziarek. Skompletowanie aktualnej dokumentacji jest więc bardzo żmudne. A to warunek konieczny, aby ministerstwo wyłożyło miliony złotych na tę inwestycję.

  Jednak, jak zapewniła dyrektor Ziarek, jest szansa, aby w tym roku został ogłoszony przetarg na budowę sądu. Na ruszenie z inwestycją nalega także ministerstwo sprawiedliwości. Jeśli to by się udało, Stalowa Wola za dwa lata będzie mieć w centrum budynek sądu, który będzie ozdobą miasta.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo