Stalowa Wola > Zawieszony protest

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Wygasa strajk lekarzy w szpitalu i przychodniach specjalistycznych w Stalowej Woli
  - Lekarze ze szpitala i dwóch przychodni specjalistycznych w Stalowej Woli od poniedziałku zawieszają strajk - powiedziała nam w sobotę rzecznik prasowy szpitala Zofia Dłużniak. Pacjenci już mogą korzystać z porad lekarskich.

  Lekarze, domagający się podwyżki płac, strajkowali od ponad trzech tygodni. W przychodniach nie przyjmowali specjaliści, w szpitalu praca odbywała się jak na ostrym dyżurze, przyjmowani byli tylko pacjenci w stanie zagrożenia zdrowia i życia. Lekarze składali wypowiedzenia z pracy.
  W piątek dyrekcja szpitala i związkowcy zbliżyli się do kompromisu. To dało związkowcom powód do podjęcia decyzji o zawieszeniu strajku, którego skutki ekonomiczne szpital odczuwa coraz boleśniej.

  Dziś ma dojść do podpisania porozumienia między dyrekcją szpitala i związkowcami - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Dopiero wtedy będzie można mówić o zakończeniu akcji strajkowej lub ogłoszeniu terminu jego zakończenia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo