Tarnobrzeg > Nie odpowie za straszną zbrodnię?

  Tarnobrzeg > Nie odpowie za straszną zbrodnię?

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  29-letnia mieszkanka Domatkowa (powiat kolbuszowski), która podcięła nożem żyły swojemu pięcioletniemu synkowi, nie stanie przed sądem. Biegli lekarze orzekli bowiem, że kobieta jest chora psychicznie.
  Tragedia, o której kilkakrotnie pisaliśmy na łamach "Echa Dnia", rozegrała się w styczniu tego roku. 29-letnia kobieta podcięła nożem żyły swojemu pięcioletniemu synkowi, potem sobie rozpruła nadgarstek. Dziecka nie udało się uratować, zabójczyni przeżyła.

  - Przez kilka miesięcy kobieta pozostawała pod obserwacją lekarzy psychiatrów oraz psychologów. Ich opinia jest jednoznaczna, kobieta jest chora psychicznie - mówi prokurator Edward Podsiadły, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

  Zgodnie z prawem osoba uznana za niepoczytalną, nie odpowiada przed sądem za popełnione czyny.
  Nawet w przypadku największej zbrodni. Dlatego też prowadząca śledztwo Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej wystąpiła do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu z wnioskiem o umorzenie śledztwa oraz o przymusowe osadzenie 29-latki w szpitalu psychiatrycznym.

  - Jeśli sąd przychyli się do wniosków, ta kobieta trafi na leczenie na oddziale dla osób szczególnie niebezpiecznych. Jak długo będzie trwało leczenie? Na to pytanie nikt nie jest w stanie odpowiedzieć - dodaje prokurator Podsiadły. - Nawet jeśli kobieta zostanie kiedyś wyleczona, nie odpowie za czyn popełniony w stanie niepoczytalności.

  26 lipca tarnobrzeski sąd podejmie decyzję, czy uwzględnić wnioski prokuratury.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo