Stalowa Wola > Powstaje szkoła katolicka

  Stalowa Wola > Powstaje szkoła katolicka

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  - Szkoła katolicka, będzie kształcić elity, choć nie elita będzie przyjmowana do tej szkoły - powiedział na konferencji prasowej ksiądz doktor Tomasz Orzeł, delegat biskupa do utworzenia szkoły katolickiej w Stalowej Woli.
  Radni miejscy na piątkowej sesji podjęli decyzję o wygaszeniu nauki w Gimnazjum numer 6 i przekazaniu obiektu w dzierżawę na dziesięć lat Diecezji Sandomierskiej. Powstanie tu szkoła publiczna, utrzymywana przez państwo i nadzorowana przez miasto. Będzie to gimnazjum i liceum.
  Po Sandomierzu i Ostrowcu Świętokrzyskim, Stalowa Wola byłaby w diecezji sandomierskiej trzecim miastem ze szkołą katolicką. Na Podkarpaciu taka szkoła jest w Rzeszowie. Prowadzą ją siostry Prezentki i należy ona do jednych z najlepszych w Polsce.

  - W szkole katolickiej jest większa niż w innych szkołach troska o pojedynczego ucznia, dbałość o przekazywanie treści edukacyjnych - zapewnił ksiądz Orzeł. Poprosił dziennikarzy, aby rozwiewali wątpliwości i obiegowe opinie o tego typu szkołach. - To nie są szkoły tylko dla katolików, mogą się w nich uczyć także osoby innych wyznań i niewierzący - zapewnił. - Taka szkoła to nie jest seminarium - dodał.
  Szkoła zacznie pracować od września 2008 roku. Nabór nauczycieli ma się rozpocząć już teraz, nabór uczniów planowany jest na wiosnę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo