Region > 3 mld 482 mln zł dla Podkarpacia

  Region > 3 mld 482 mln zł dla Podkarpacia

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Modernizacja i budowa wałów przeciwpowodziowych, retencja i kanalizacja wód opadowych na obszarach zurbanizowanych, budowa zbiorników wodnych i suchych polderów, to priorytetowe zadania, które mają zostać zrealizowane w ramach 'Programu ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły na lata 2007 - 2020'.
  - Na taki program Podkarpacie czekało sto lat - mówi Ewa Draus, Wojewoda Podkarpacki. - Został wreszcie opracowany i istnieje ogromna szansa na jego realizację. Obejmuje on 36 priorytetowych zadań o łącznej wartości 3 miliardy 482 mln zł. Przeprowadzenie tych inwestycji, kompleksowo zabezpieczy Podkarpacie przed skutkami powodzi, które co roku występują w naszym województwie. Jesteśmy przygotowani do realizacji tych zadań. Jeżeli rządowy program zostanie przyjęty przez Sejm i uchwalony w formie ustawy, to zostaną zabezpieczone źródła finansowania pozwalające na realizację programu.

  Środki na ochronę przeciwpowodziową mają pochodzić częściowo z budżetu państwa, a częściowo z funduszy unijnych.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo