Stalowa Wola > Kierowcy łamią przepisy przy Tesco

  Stalowa Wola > Kierowcy łamią przepisy przy Tesco

  /STAN/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Od kilkunastu dni przy wyjeździe z parkingu sprzed hipermarketu “Tesco" w Stalowej Woli na ulicę Komisji Edukacji Narodowej obowiązuje nakaz skrętu w prawo.
  Wcześniej można było skręcać w lewo i większość kierowców nadal tak robi, bo mają bliżej do miasta.

  - Ja wiem, że prawie całe miasto jest na lewo i ludziom tak wygodniej. Nowy znak jest dla mnie totalnie beznadziejny. Ale to jest zagrożenie dla innych, jak kierowca skręca wbrew oznakowaniu. Tylko czekać jak dojdzie do jakiegoś wypadku. - oburza się Iwona Rożek, często robiąca zakupy w “Tesco".

  Stoimy przed wyjazdem. Jedno auto skręca w lewo, drugie też, trzecie, czwarte... Na dziesięć prawidłowo jedzie jeden, dwaj kierowcy. W tym też są na pewno i tacy, którzy i tak mieli jechać w prawo.
  - Najpierw będziemy pouczać kierowców - mówi o tej sytuacji aspirant Krzysztof Gawlas, kierownik referatu ruchu drogowego stalowowolskiej komendy policji. Potem policjanci sięgać będą po mandaty.

  Nakaz skrętu w prawo drogowcy postawili po remoncie ulicy Komisji Edukacji Narodowej. Jan Bajek, kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Stalowej Woli mówi, że takie uregulowanie jest bezpieczniejsze. Podobne nakazy stanęły na całym ciągu drogi na wyjazdach i skrzyżowaniach.

  Niestety na dziś bezpieczniej nie jest. Czy będzie ? Czas pokaże.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo