Stalowa Wola > W urodzinach miasta wesprze nas Lwów

  Stalowa Wola > W urodzinach miasta wesprze nas Lwów

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Władze Lwowa zaangażują się w organizację obchodów siedemdziesięciolecia Stalowej Woli - taką obietnicę usłyszał we Lwowie rzecznik prezydenta Bartosz Kopyto. Miało to miejsce podczas spotkania z radą i merem Lwowa.
  Lwów wesprze imprezy kulturalne i turystyczne. - Podniesie to rangę naszych obchodów i nada im międzynarodowy wymiar - uważa rzecznik prezydenta.
  Lwów staje się dla Stalowej Woli bardzo ważnym miastem. Ilość spotkań i kontaktów jest imponująca. Dotyczą one szkoleń lwowskich urzędników w korzystaniu z unijnej pomocy i udziale lwowskich artystów w pokazywaniu zespołów artystycznych i zabytków kultury.

  W ramach programu "Szerokie horyzonty - promocja miast Stalowa Wola i Lwów na arenie międzynarodowej" za pieniądze Unii Europejskiej Stalowa Wola organizuje konferencje międzynarodowe, otrzymuje sprzęt do prezentacji materiałów. Wielka przenośna scena plenerowa, jaką otrzymało miasto, to także efekt unijnego wsparcia współpracy Stalowej Woli ze Lwowem.

  Jak zapewnia Bartosz Kopyto, współpraca Stalowej Woli z Lwowem robi na państwach zachodnich duże wrażenie. Przekonał się o tym podczas prezentacji Stalowej Woli w Londynie, kiedy wymienił Lwów jako miasto powiązane ze Stalową Wolą szczególnym związkiem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo