Jeżowe > Wojciech Kopacz z "Solidarności" odznaczony

  Jeżowe > Wojciech Kopacz z "Solidarności" odznaczony

  /TDM/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Wojciech Kopacz, mieszkaniec Jeżowego otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Był jednym z walczących o powstanie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność Rolników Indywidualnych.
  Walka powiodła się. Związek zarejestrowano ale nie obyło bez późniejszych restrykcji. Po kilkudziesięciu latach został doceniony. Otrzymał Order Odrodzenia Polski czyli jedno z najwyższych polskich odznaczeń cywilnych, nadawane za wybitne osiągnięcia między innymi w dziedzinie obronności kraju działalności społecznej oraz służby państwowej.

  -To dla mnie wielkie wyróżnienie- mówi wzruszony Wojciech Kopacz. - Nie spodziewałem się, że doczekam takich czasów i medalu od Prezydenta Kaczyńskiego.

  Pan Wojciech to nie tylko związkowiec ale również społecznik. Przyczynił się do powstania szkoły oraz telefonizacji Jeżowego- Podgórza.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo