Region > Kiedy będą autostrady?

  Region > Kiedy będą autostrady?

  Rafał Adamski

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Są pieniądze i chęci aby szybciej budować autostradę i drogi ekspresowe w naszym regionie. Problemem są obowiązujące przepisy, które hamują rozpoczęcie inwestycji.
  Zgodnie z założeniami podkarpacki odcinek autostrady A-4 do przejścia granicznego z Ukrainą w miejscowości Korczowa w całości ma być wybudowany w latach 2009-2011. Droga ekspresowa S-74 na odcinku Nisko-Opatów, powinna powstać w latach 2013-2015. Połączy ona sieć podkarpackich dróg z centralną Polską.

  Natomiast “ekspresówka" S-19 na odcinku od podrzeszowskiej Stobiernej do Barwinka, czyli do granicy ze Słowacją, ma powstać do 2011 roku.
  Z kolei odcinek do Kraśnika przez Stalową Wolę będzie budowany w latach 2012-2013. Niedawno pojawiały się informacje, iż cały podkarpacki odcinek ma powstać przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej "Euro 2012".
  - Terminy, o których mowa mogą się skrócić, jeśli wejdą w życie nowe przepisy - mówi Krzysztof Rokosz, rzecznik wojewody podkarpackiego. Chodzi miedzy innymi o zmianę zasad dotyczących wywłaszczeń i skrócenie procedur pozwalających rozpocząć inwestycje.

  - Przebudowa 55-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 4 od Machowej do Łańcuta wymagała 342 pozwoleń, zgłoszeń i decyzji czyli sześć różnych decyzji administracyjnych na jeden kilometr - wylicza Rokosz.

  A jak już informowaliśmy, pod drogi na Podkarpaciu trzeba wykupić niemal 8 tys. działek z których 30 proc. ma nieuregulowany stan prawny.
  Zadaniem posłów pomóc ma uchwalenie takich przepisów, które pozwolą usunąć bariery spowalniające przygotowywanie i realizację budowy dróg.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo